About us

Volám sa Lýdia. Mám 27 rokov a stvorila som Lyggo.

Môj Lyggo príbeh začal, keď nás pandémia zatvorila doma. Pracovala som ako social špecialista v zážitkovom portáli, ale keďže tých zážitkov nám počas lockdownu bolo dopriate málo, ostalo veľa voľného času. Nie som človek, ktorý dlho obsedí a vo všeobecnosti rada tvorím, a tak som objavila počas dlhých chvíľ doma na internete sviečky podobného druhu ako moje. Dosť sa mi páčili, ale boli pre mňa drahé, doručenie zo zahraničia bolo komplikované a ja som chcela aspoň 10 kusov 🙂
A tak som začala googliť, hľadať. O výrobe sviečok som vtedy nevedela nič. Nakúpila som si všetky potrebné veci na výrobu a začala som. Až neskôr, po mesiacoch som sa dopracovala k tomu správnemu vosku či knôtu.
Na poput partnera som si ale sviečky odfotila a nahodila na svoj Instagram aj keď som sa spočiatku cítila trápne a bála sa reakcií okolia. Asi 2 dni potom prišla správa od prvého záujemcu. A tak sa to začalo. Všetko som sa učila za pochodu a týmto chcem poďakovať aj všetkým prvým zákazníkom, ktorí mali so mnou strpenie. 🙂
Objednávok prichádzalo viac a viac. Od nákupu materiálu, krabičiek, výroby a nekonečných nepodarkov, nočného študovania, fotenia či pravidelného plaču som sa dopracovala až k tomuto webu, vlastnému podnikaniu a hlavne láske k tomu, čo robím. K sviečkam.

Za rok 2021 sa toho v mojom živote udialo veľa. Okrem zrodenia lyggo, som na svet priviedla aj moju dcéru Sáru. Takže aktuálne som na rodičovskej dovolenke a sviečky vyrábam popri tom.