O mne

Volám sa Lýdia a stvorila som Lyggo.

Môj Lyggo príbeh začal, keď nás pandémia zatvorila doma. Pracovala som ako social špecialista v zážitkovom portáli, ale keďže tých zážitkov nám počas lockdownu bolo dopriate málo, ostalo veľa voľného času. Počas dlhých chvíľ doma som našla na internete dekoratívne sviečky, ktoré na Slovensku neboli dostupné. Oslovili ma, ale boli pre mňa príliš drahé, doručenie zo zahraničia bolo komplikované a ja som chcela aspoň 10 takýchto sviečok, lebo dekorácie a doplnky zbožňujem. Som človek, ktorý dlho neobsedí a vo všeobecnosti rada tvorím a tak som začala googliť. O výrobe sviečok som dovtedy nevedela nič, nakúpila som si všetky potrebné veci na výrobu a pustila sa do toho. Až neskôr som sa postupne dopracovala k tomu správnemu vosku, knôtu a technike.

Vďaka podpore môjho partnera som sa odvážila svoje prvé sviečky odfotiť a postnúť na Instagram, aj keď som si spočiatku neverila a bála sa reakcií okolia. O dva dni nato mi prišla správa od prvej záujemkyne a tak sa to začalo.

Objednávok prichádzalo viac a viac. Od nákupu materiálu, krabičiek, výroby a nekonečných nepodarkov, nočného študovania, fotenia či pravidelného plaču som sa dopracovala až k tomuto webu, vlastnému podnikaniu a hlavne láske k tomu, čo robím. K sviečkam.

Medzitým sa toho v mojom živote od roku 2021 veľa udialo, okrem samotného projektu Lyggo, som sa stala aj mamou malej Sárky. Takže aktuálne som na rodičovskej dovolenke a sviečky vyrábam popri tom.